Strona główna > Polski > WIADOMOŚCI > RODZINA SZKOŁĄ TRZEŹWOŚCI

RODZINA SZKOŁĄ TRZEŹWOŚCI

Sobota 3 marca 2012

Fundacja "Signum Magnum" aktywnie uczestniczy w szerzeniu trzeźwości w Polsce. Współpracujemy z Zespołem Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Apostolstwu Trzeźwości w Polsce od Adwentu 2011 roku, przez 9 kolejnych lat, towarzyszy hasło: Rodzina szkołą trzeźwości.

W pierwszym roku realizacji programu apostolstwa trzeźwości pomocniczy zwrot do hasła brzmi – Miłość jest trzeźwa, a patronem roku jest Święta Rodzina.

Logo na rok 2012 nawiązuje do hasła „Rodzina szkołą trzeźwości”. Widoczny jest dom z mocnym fundamentem, którym jest trzeźwa miłość. Pijaństwo, alkoholizm jest zawsze złem, które niszczy więzi międzyludzkie. „Pijana miłość” to zaprzeczenie prawdziwej miłości, która jest trzeźwa i wyraża się w czułej trosce i odpowiedzialności za rodzinę. Rodzice i dzieci trzymają się za ręce i w ten sposób rysują obraz podobny do zapisu fal wytwarzanych przez bijące serce. Rodzina, w której praktykowana jest trzeźwa miłość, tworzy prawdziwą wspólnotę życia dla wszystkich jej członków – od chwili poczęcia aż po naturalną śmierć. Stanowi bezpieczne miejsce życia na ziemi, wśród różnych niebezpieczeństw współczesnego świata. Trzeźwi rodzice są doskonałymi nauczycielami dla swoich dzieci. Uczą je czujności, wdrażają do praktykowania cnoty wstrzemięźliwości i czystości. Trzeźwa rodzina jest miejscem harmonijnego rozwoju osobowości jej członków i szczęśliwego życia w wolności dzieci Bożych.

Trzeźwa rodzina jest miejscem harmonijnego rozwoju osobowości jej członków i szczęśliwego życia w wolności dzieci Bożych.

Skomentuj ten artykuł

 
SPIP | wykonanie:Fotografia panoramiczna - wirtualne wycieczki | Se connecter | Mapa strony | Prace redakcyjne RSS 2.0