Home page > Polski > WIADOMOŚCI > Podziękowanie dla Mecenasa NKT > Promyk Jutrzenki wrzesień/październik

Promyk Jutrzenki wrzesień/październik

Wednesday 19 September 2018

Ukazał się nowy numer czasopisma dla dzieci "Promyk Jutrzenki". Piękne kolorowe zdjęcia i ilustracje, ciekawe treści religijne i oświatowe, bogate materiały do samodzielnej pracy dziecka (kolorowanki, krzyżówki, wycinanka) - wszystko to można znaleźć w najnowszym Promyku. Zachęcamy do lektury!

O. Oskar, franciszkanin, pisze we wstępie: Powrót z wakacji do szkoły nie dla wszystkich jest łatwy. I chociaż cieszymy się, że zobaczymy swoich kolegów i swoje koleżanki, to często niepokoją nas nowe obowiązki, konieczność uczenia się nieraz trudnych przedmiotów. Bo nauka to wysiłek i to nie taki jednorazowy. Jeśli chcemy osiągnąć sukcesy, to musimy uczyć się systematycznie, dzień po dniu. Musimy po prostu wytrwale pracować nad sobą, pokonywać swoje lenistwo, lekkomyślność w przekładaniu pracy „na potem” lub – jak niektórzy mówią – „na świętego Nigdy”. Musimy pamiętać, że dobry Bóg pomoże nam w wypełnianiu naszych codziennych obowiązków w domu i w szkole, jeśli będziemy Go o to prosić w pokornej modlitwie. Trzeba zdać sobie sprawę, że człowiek sam z siebie nic nie potrafi uczynić, natomiast z Bogiem, z Jego błogosławieństwem może osiągnąć rzeczy wielkie. Święty Paweł w liście do Filipian napisał wspaniałe słowa: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4, 13). Oznacza to, że jeśli człowiek odda się całkowicie Chrystusowi, to w Nim może dokonać rzeczy – po ludzku sądząc – niemożliwych. Oczywiście chodzi o rzeczy dobre, niosące pożytek dla duszy, bo to jest najważniejsze. Moi Drodzy, wiemy, że nie ma pewniejszej drogi do Chrystusa, niż droga przez Serce Niepokalanej. Do Niej się codziennie zwracajmy w modlitwie różańcowej, Jej oddajmy wszystkie nasze codzienne sprawy, radości i kłopoty. A w październiku spieszmy na nabożeństwa różańcowe. Odmawiając codziennie różaniec w naszych rodzinach, we wspólnotach parafialnych, naprawdę możemy wyprosić wiele Bożych łask przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej. Św. Jan Paweł II często zachęcał nas do odmawiania różańca, zwłaszcza w rodzinach. Mówił, że jest to duchowa oaza, z której możemy zaczerpnąć w ciągu dnia odwagę i ufność. Wzywajmy więc nieustannie Maryję, która „daje nam zawsze siłę do oparcia się wszelkim pokusom i do odważnego dawania świadectwa wierze chrześcijańskiej”.

Reply to this article

 
SPIP | wykonanie:Fotografia panoramiczna - wirtualne wycieczki | Sign In | Site Map | Follow-up of the site's activity RSS 2.0