Strona główna > Polski > WIADOMOŚCI > Promyk Jutrzenki i Zwycięstwo Niepokalanej w 2017

Promyk Jutrzenki i Zwycięstwo Niepokalanej w 2017

Czwartek 23 lutego 2017

Nowy, pierwszy numer „Promyka Jutrzenki” i „Zwycięstwa Niepokalanej” w 2017 roku

W lutym 2017 roku ukazały się pierwsze z czterech numerów pisma dla dzieci „Promyk Jutrzenki” i kwartalnika dla dorosłych „Zwycięstwo Niepokalanej”.

W Promyku znajduje się ciekawy wywiad z s. Martą – misjonarką z Angoli o przygodzie, w której Pan Bóg prowadzi. „Wizyta królowej Saby” to kolejny odcinek opowieści z cyklu „Biblia Księgą Życia”. W tym dziale jest też pytanie konkursowe ze znajomości Biblii. W nowym dziale „Tato, czytaj razem ze mną” młodzi Czytelnicy uczyć się będą miłości do Ojczyzny na przykładzie wielkich patriotów. Jednym z ważnych działów Promyka jest ten poświęcony Dziecięcej Krucjacie Niepokalanej. W tym numerze jest w nim zachęta do praktykowania nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca. Strony dla najmłodszych Czytelników są pełne kolorowych rysunków, ciekawych opowieści i zabaw. Amatorów krzyżówek zachęcamy do ich rozwiązania i przysłania odpowiedzi drogą mailową do naszej redakcji. Nie zapomnijcie także przeczytać listu Maxa z Afryki i zwiedzić Promykowej Galeryjki.

„Zwycięstwo Niepokalanej” pełne jest wspaniałych treści, które uczą miłości do Chrystusa i Jego Oblubienicy – Kościoła Świętego, a także są wyrazem czci do Najświętszej Maryi Panny.

GIF - 4.5 Mb

We wstępie o. Dariusz M. Kaczmarczyk OFM wprowadza nas swoją refleksją w dobre przeżycie liturgii pierwszych miesięcy nowego roku 2017, zachęcając do radości w Chrystusie Panu. Teksty „Kochaj Ją!” i „Nieść Krzyż” - śp. o. Profesora Antoniego Jozafata Nowaka pomagają Czytelnikom żyć Chrystusem w Szkole Maryi. Konrad M. Zastawny OFM pisze o szczególnym świadku miłosierdzia – św. Bracie Albercie . Kolejne artykuły poruszają ważne tematy: właściwego rozumienia słów Pana Jezusa „Jak trudno jest bogatemu wejść do królestwa Bożego” (o. Dariusz M. Kaczmarczyk); narodowej dumy; wizji o. Giulio Mancinellego, aby czcić Maryję jako Królową Polski (Czesław Ryszka); prawidłowego rozumienia słowa „współczucie”, a także Czytelnicy mogą znaleźć odpowiedź ks. Marka Dziewieckiego na pytanie: czy Bóg dopuszcza cierpienie? Zachęcamy również do przeczytania pierwszej części artykułu o Angoli, autorstwa Pani doktor Jolanty Zawadzkiej, która co roku przeznacza swój urlop na pomoc w leczeniu chorych w klinice prowadzonej przez misjonarzy. Tak jak w każdym numerze, tak i w tym Czytelnicy znajdą krzyżówkę do rozwiązania, artykuł o. Oskara z cyklu „Lecz się sam”, tym razem o tym, aby zachować zdrowy rozsądek w trosce o zdrowie i przepis na mintaja w sosie pomidorowym.

Zachęcamy do nabycia obu czasopism! Telefon: 601 49 59 10; e-mail: promyk.jutrzenki@gmail.com

Skomentuj ten artykuł

 
SPIP | wykonanie:Fotografia panoramiczna - wirtualne wycieczki | Se connecter | Mapa strony | Prace redakcyjne RSS 2.0