Strona główna > Polski > WIADOMOŚCI > CZAS DUCHOWEGO POSTĘPU

CZAS DUCHOWEGO POSTĘPU

Wtorek 6 marca 2012

Kim jesteśmy? Dobrze jest, gdy stale zadajemy sobie to pytanie i szukamy na nie odpowiedzi. Czasami wydaje się nam, że osiągnęliśmy taki stan w życiu, który upoważnia nas do zatrzymania się na jakimś etapie. Człowiek jednak jest istotą szukającą i ciągle będącą w drodze. Tu na ziemi nigdy nie może być do końca spełniony.

Jeżeli szukamy, to znajdujemy. Znajdujemy przede wszystkim to, co daje nam poczucie pokoju wewnętrznego i radości.

Wielki Post to czas, w którym próbujemy spojrzeć na otaczający nas świat na nowo. Żyjemy bardziej świadomością, że jesteśmy prochem w kosmosie, ulotnym pyłkiem. Ta świadomość sprawia, że wchodzimy w bramę prawdy i mądrości. Z kolei ten etap i nasza postawa otwiera nas na działanie Miłosierdzia Bożego. W promieniach Miłosierdzia podnosimy się z prochu naszych skłonności, uzależnień, wad. Oczy nasze wznosimy ku Temu, który jest najpiękniejszym z Synów ludzkich. Tylko Jezus Chrystus jest doskonałym i nowym człowiekiem. On jest formą, do której całe życie powinniśmy starać się dorastać i dopasowywać.

Wielki Post to czas odnowy, czas duchowego postępu. Chociaż całe nasze życie takie ma być, to jednak ten okres stwarza warunki, poprzez praktyki zalecane przez Kościół Święty, że możemy wzrastać intensywniej.

o. Oskar Puszkiewicz OFM

Skomentuj ten artykuł

 
SPIP | wykonanie:Fotografia panoramiczna - wirtualne wycieczki | Se connecter | Mapa strony | Prace redakcyjne RSS 2.0